İnternette Peynir Ekmek Gibi Satılıyor! Beyzbol Sopası Silaha Dönüştü

Şiddet olaylarındaki tırmanış gözleri silah satışına çevirdi. ABD’de çok sevilen beyzbolda kullanılan sopa, çiviyle kaplanarak silaha dönüştü.

İnternet satışında hiçbir düzenleme olmaya bu “silah” peynir ekmek gibi satılıyor.

Yaşanan birçok şiddet olayında karşımıza çıkan beyzbol sopaları, artık e-ticaret sitelerinde çivi çakılarak güçlendirilmiş şekilde satışa sunuluyor. Bu sopaların ağır demirli olanı bile var.

Türkiye’de yaşanan bazı şiddet olaylarında kullanıldığını gördüğümüz beyzbol sopaları, üzeri çivi ve demirle kaplanmış şekilde e-ticaret platformlarında açıkça satılıyor.

FİYATLARI 150 İLA 1.800 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Yeni Şafak’ın haberine göre şiddete özendiren resimlerde, topa değil başka birine vurmaya hazırlanan kişilerin görselleri kullanılıyor. Kavga sahnelerinin canlandırıldığı ilanlarda bir spor ürününün değil silahın sunulduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Fiyatları 150 ila 1.800 lira arasında değişiyor.

Tüketici Konfederasyonu (TÜKONFED) Başkanı Aydın Ağaoğlu, özellikle çivili ürünlerin sporla alakası olmadığını belirterek şunları söyledi: “Bunların satıldığı yerler, Ticaret Bakanlığı tarafından denetlenmeli. Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü işlem tarafından yapılabilir. Daha sonra ise satışını yasaklar. Vatandaş, ilanı görünce ‘Alo 175’i arayıp şikayet etmeli. Bu siteler legal ürünleri satmak zorunda.”

Türkiye, beyzbol sopasının en çok satıldığı ilk 5 ülke arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir