Nesrin Sipahi: Türk musikisi kenarlarda kalmasın!

Sanatı ve müziği seven bir ailede büyüdüğünü dile getiren Nesrin Sipahi, “Kulağım iyiydi ve plakta hangi şarkı çıksa söylerdim. Müzikle ilgilenen ahbaplarımız ve komşularımız bunu keşfederek beni yönlendirdiler. Yıldız Kenter de beni teşvik etti. Onun yanında kalarak okula gidip geldim” dedi.

“YANDAKİ STÜDYOYA SES GİDİYORMUŞ”

Ankara Radyosu’na kabul sürecini anlatan sanatçı, “Sınavda çok heyecanlandım. 500 yüz kişiden fazla bir kalabalık vardı. Sınav esnasında yandaki stüdyoya ses gidiyormuş, ben şarkımı söyledikten sonra hocalar beni çağırıp ‘Burada da söyle’ dediler. Çıplak sesimle şarkı söyledim sonra stajyer olarak başlayıp kadrolu oldum” ifadelerini kullandı.

“KENDİMİ HEP ÇOK ELEŞTİRMİŞİMDİR”

“Sesinizi filmlerde duyunca ne hissediyordunuz?” sorusuna Sipahi, “Filmi seyretmekten ziyade ben kendimi dinliyordum, ‘Nerede hata yapmışım?’ diye dikkat ediyordum. Kendimi hep çok eleştirmişimdir” yanıtını verdi.

“MÜZİK TARZLARI BİRBİRİNE KARIŞTI”

Rekor kırarak 90 yaşında Rıza Cumhur Demir ile stüdyoya giren sanatçı, “Şimdi müzik tarzları çok birbirine karıştı. ‘Deniz dalgalanmadan durulmaz’ derler. Elbet durulacak ve yine insanlar Türk sanat müziği dinleyecekler. Ben de Türk musikisi kenarlarda kalmasın, yürüsün diye stüdyoya girdim” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir