Türkiye’nin Konuştuğu Sedef Güler Cinayetinde Gelişme: Köprüden Atmışlar

Müslim SARIYAR

İstanbul Büyükçekmece’de 07 Haziran 2024 günü denizde elleri ve kolları bağlandıktan sonra halıya zincirlenmiş uçlarına da denize batması için 10 kiloluk dambıl bağlı olan bir ceset gören balıkçılar devriye görevi yapan sahil güvenlik ekiplerine durumu bildirdi.

SAHİL GÜVENLİK POLİSE HABER VERDİ

Sahil güvenlik ekiplerinin durumu polise bildirmesinin ardından olay yerine Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri sevk edildi. Denizden cesedi çıkarılan kadının üzerinde ise kimlik çıkmamış ve yüzü tanınmayacak haldeydi.

HALIDAKİ ETİKET CİNAYETİ ÇÖZDÜ

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri incelemeleri sürdürürken cinayet büro polislerinin dikkatini halıdaki bir etiket dikkat çekti. Bu etiket halı yıkama fabrikası etiketiydi. Kısa süre önce fabrikaya yıkanmak üzere verilen halıdaki etiket çıkarılmamıştı. Halının fotoğrafını çeken cinayet polisi hemen halı yıkama fabrikasına giderek üzerindeki etiketten halının hangi adresten alınıp bırakıldığını öğrendi. Beylikdüzü Dereağzı Mahallesi’nde bulunan bir adresten alındığını belirleyen cinayet polisi önce emlakçı Zafer B’ye ulaştı. Emlakçı Zafer B’nin evi Fırat B’ye kiraladığını öğrenmesinin ardından cinayet polisi bu kez Fırat B’yi yakalamak için çalışma başlattı. Bayrampaşa’da olduğu belirlenen 53 yaşındaki Fırat B, gözaltına alındı.

Telefonla en son irtibatta olduğu Onur Ö., ise Esenyurt’ta gözaltına alındı.

TEYZE ADLİ TIPTA DÖVMESİNDEN TEŞHİS ETTİ

Cinayet polisinden bir ekip şüphelileri yakalamak için çalışmalarını sürdürürken görevlendirilen ikinci ekip ise Adli Tıp Kurumu’ndaki cesetle ilgili çalışmalarını sürdürmeye başladı. 4 gündür kayıp olan bir kadının eve dönmemesi üzerine bulunan cesetle aynı yaşlarda bir kayıp başvurusunun Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapıldığı tespit edildi. Bunun üzerine aile Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na gitti. Polisler eşliğinde teyze morga girdiğinde yüzü tanınmayacak hale gelen cesedi sırtındaki ‘YILAN’ dövmesinden teşhis etti.

CESEDİ KÖPRÜDEN ATTIK

Sedef Güler’in öldüğü evi 1 ay önce kiraladığı öğrenilen 53 yaşındaki Fırat B., ifadesinde “Ben öldürmedim, arkadaşım Yavuz B., aradı nalburdan zincir alıp eve gittim. Cesedi halıya sardık araçla götürüp gece köprüden attık” dediği öne sürüldü.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ndeki 4 gün süren sorgularının ardından Fırat B., ve Onur Ö., Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. Sedef Güler’in ölümüyle ilgili en büyük şüpheli Yavuz G’nin ise arama çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir